Obľúbený zájazd: Izrael a Jordánsko 5 dní, slov. sprievodca, Jeruzalém a Petra 299 Eur

Nové odlety z Bratislavy na 5 dní 23.10.-27.10., 6.11.-10.11., 20.11.-24.11.2020 a 22.01.-26.01., 19.02.-23.02., 05.03.-09.03.2021 Bratislava-Tel Aviv-Jeruzalém-Betlehem-Aqaba-Petra-Bratislava

Obľúbený zájazd: Izrael a Jordánsko 5 dní, slov. sprievodca, Jeruzalém a Petra 299 Eur
posledné 4 poukazy!
Pôvodná hodnota:
Ušetríte:
Zľava:
Počet voľných miest:
Kúpené:
800 €
501 €
63%
4
11x
zlava
2020-04-02 23:00:00
Nové odlety jeseň 2020, zima a jar 2021: Izrael a Jordánsko_ 4**** hotely počas trasy - Navštívte s nami ôsmy div sveta: PETRU, stratené kamenné mesto a oddýchnite si na piesočnatej pláži jordánskej Aqaby - následne prežite s nami krásne chvíle na Svätej Zemi v Betleheme a v Jeruzáleme - krátky a lacný poznávací letecký zájazd do Jordánska a Izraela so slovenským sprievodcom - odlet z Bratislavy ráno do Aqabského zálivu (bez prestupu) - Odlet domov už z Tel Avivu, takže transfer z Jeruzálema trvá iba 45 minút -

Termíny

Podmienky uplatnenia poukazu

Poukaz je potrebný uhradiť ihneď po potvrdení voľných kapacít. Letenky a ostatné služby sú nerefundovateľné, zmena mena nie je možná.

Voľné miesta nie sú potrebné telefonicky overovať, pri tomto zájazde sme napojený na aktuálny rezervačný systém.

Cena zahŕňa:
- obojsmerné letenky z Bratislavy do Izraela (bez prestupu)
- poistenie voči úpadku CK
- hotelové ubytovanie v 4**** hoteloch s raňajkami

Cena nezahŕňa:

Letiskové a servisné poplatky: 199 Eur
Palivové príplatky: 20 Eur/smer
Transfer: letisko - hotel - letisko: 25 Eur/smer/osoba
Transfer: Aqaba - Petra - Aqaba: 25 Eur/smer/osoba
Transfer: Jeruzalém - Aqaba 35 Eur (iba jeden smer)

Na mieste sa platia tieto poplatky
Vstupenka v Petre: 50 JOD (Jordánsky Dinár) - platí sa na mieste.

Miestne poplatky pri hraniciach - platí sa na mieste - výstupný poplatok z Jordánska cca. 12-15 Eur, výstupný poplatok z Izraela: cca. 25 Eur
Miestna turistická taxa v hoteloch: cca. 3 až 5 Eur na noc (podľa kategórie hotela)

Popis

Váš hotel v Aqabe: 4**** raňajky švédske stoly -
Váš hotel v Jeruzáleme 4**** raňajky

Izrael a Jordánsko - termíny v roku 2020 so slovenským sprievodcom:

Program zájazdu:

1. deň:

Ráno odlet z Bratislavy do Tel-Avivu, prílet na obed, následne transfer do Jeruzálema (cca. 60 minút). Prehliadka starého mesta.

2. deň:

Kontinentálne raňajky v hoteli , krátky posun taxíkmi do Betlehema, krátka pešia prechádzka so slovenským sprievodcom v Betleheme, neskôr návrat do Jeruzálema a prehliadka. Individuálna večera. Nocľah.

3.deň:

Skoro ráno autobusový transfer do Eilatu, príchod do Eilatu. Krátka prehliadka Eilatu a krátky transfer do Jordánska (cesta z Eilatu do Aqaby je iba 25 minút).
Ubytovanie v Aqabe v 4**** hoteli. Potulky po bazároch so sprievodcom. Voňo na nákupy.

4. deň:

Raňajky v hoteli, odchod na autobusový výlet do Petry.
Petra sa nachádza za vstupnou bránou nazývanou siq. Mesto vzniklo v dokonale krytom mieste, kde sa stretávajú tri údolia. Mesto bolo založené pravdepodobne medzi 3. st. pred Kr. a 1. st. po Kr. V tom čase údolie obsadili Nabatejovci. Petra sa stala hlavným mestom ich kráľovstva. Neskôr ovládli Petru Rimania. Mesto leží na mieste, kadiaľ viedla cesta do južnej Ázie, takže ovládalo obchod s korením.

Všetky stavby (chrámy, hrobky, amfiteáter) boli vytesané do pieskovca. Mesto dosiahlo najväčší rozkvet a význam okolo roku 62 pred Kr., kedy tu žilo asi okolo 30 000 ľudí.
Od roku 1985 je zaradená na zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Poobede návrat do Aqaby.

5. deň:

Raňajky v hoteli, krátky voľný program, následne transfer do Eilatu - transer bude trvať približne 40 minút, odlet domov skoro poobede, očakávaný príchod do Bratislavy je približne o 16:00.hod. (upresnenie bude uvedené v pokynoch na zájazd).

Fotogaléria

PetraPetraPetraPetraAqabský zálivMovenpick hotel v AqabeMovenpick s plážou v AqabeVáš luxusný hotel v Jordánsku s bazénmi a plážou