Last Minute Jordánsko-Izrael 5 dní slov. sprievodca: Petra, Jeruzalém, Betlehem 399 Eur

Odlet z Bratislavy: 14.03.-18.03.2019 na 5 dní

Last Minute Jordánsko-Izrael 5 dní slov. sprievodca: Petra, Jeruzalém, Betlehem 399 Eur
Pôvodná hodnota:
Ušetríte:
Zľava:
Počet voľných miest:
Kúpené:
800 €
401 €
50%
3
15x
zlava
2019-03-15 23:55:00
Akcia ukončená
Last Minute, odlet už teraz vo štvrtok: Jordánsko a Svätá Zem (Izrael) 4**** hotely počas trasy - - Navštívte s nami ôsmy div sveta: PETRU, stratené kamenné mesto a oddýchnite si na piesočnatej pláži jordánskej Aqaby - následne prežite s nami krásne chvíle na Svätej Zemi v Betleheme a v Jeruzáleme - krátky a lacný poznávací letecký zájazd do Jordánska a Izraela so slovenským sprievodcom - odlet z Bratislavy ráno do Aqabského zálivu (bez prestupu) - Odlet domov už z Tel Avivu, takže transfer z Jeruzálema trvá iba 45 minút -

Termíny

Podmienky uplatnenia poukazu

Poukaz je potrebný uhradiť ihneď po potvrdení voľných kapacít. Letenky a ostatné služby sú nerefundovateľné, zmena mena nie je možná.

Voľné miesta nie sú potrebné telefonicky overovať, pri tomto zájazde sme napojený na aktuálny rezervačný systém.

Cena zahŕňa:
- obojsmerné letenky z Bratislavy do Izraela (bez prestupu)
- poistenie voči úpadku CK
- hotelové ubytovanie 5***** a 4**** hoteli s raňajkami
- slovenského sprievodcu počas trasy
- návštevu Petry, Aqaby, Jeruzálema a Betlehema

Cena nezahŕňa:

Letiskové a servisné poplatky: 199 Eur

Transfer: letisko - hotel - letisko: 15 Eur/smer/osoba
Transfer: Aqaba - Petra - Aqaba: 25 Eur/smer/osoba
Transfer: Aqaba - Jeruzalém 35 Eur

Na mieste sa platia tieto poplatky
Vstupenka v Petre: 50 JOD (Jordánsky Dinár) - platí sa na mieste.
Miestne poplatky pri hraniciach - platí sa na mieste - výstupný poplatok z Jordánska cca. 12-15 Eur, výstupný poplatok z Izraela: cca. 25 Eur, taxík do Betlehema približne 5 až 7 Eur na osobu.
Miestna turistická taxa v hoteloch: cca. 3 až 5 Eur na noc (podľa kategórie hotela)

Popis

Jordánsko a Izrael - jarný termín so slovenským sprievodcom, počasie v tomto termíne: až do 28 C.

14.03.-18.03.2019 na 5 dní, odlet z Bratislavy

Program zájazdu:

1. deň: štvrtok

Ráno odlet z Bratislavy do Aqabského zálivu, prílet na obed, následne transfer do Aqaby (cca. 60 minút) ubytovanie v 4**** hoteli v Aqabe. Poobede potulky po historickom centre Aqaby, a bazáru. Individuálna večera.

2. deň: piatok

Raňajky v hoteli, odchod na autobusový výlet do Petry.
Petra sa nachádza za vstupnou bránou nazývanou siq. Mesto vzniklo v dokonale krytom mieste, kde sa stretávajú tri údolia. Mesto bolo založené pravdepodobne medzi 3. st. pred Kr. a 1. st. po Kr. V tom čase údolie obsadili Nabatejovci. Petra sa stala hlavným mestom ich kráľovstva. Neskôr ovládli Petru Rimania. Mesto leží na mieste, kadiaľ viedla cesta do južnej Ázie, takže ovládalo obchod s korením.

Všetky stavby (chrámy, hrobky, amfiteáter) boli vytesané do pieskovca. Mesto dosiahlo najväčší rozkvet a význam okolo roku 62 pred Kr., kedy tu žilo asi okolo 30 000 ľudí.
Od roku 1985 je zaradená na zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Poobede návrat do Aqaby.

3.deň: sobota
Raňajky v hoteli, celý deň voľno v Aqabe, možnosti nákupov, kúpania, alebo návštevy morského aquária. Skoro večer odchod autobusom do Jeruzálema. Príchod do Jeruzálema pred polnocou, ubytovanie v 4**** hoteli.

4. deň: Nedeľa
Kontinentálne raňajky v kvalitnom, 4**** hoteli , prehliadky mesta, neskôr krátky posun taxíkmi do Betlehema, krátka pešia prechádzka so slovenským sprievodcom v Betleheme, neskôr návrat do Jeruzálema.

5. deň: Pondelok
Raňajky v hoteli, následne transfer do Tel Avivu (cca. 45 minút) odlet domov pred obedom, očakávaný príchod do Bratislavy je približne o 17:00.hod. (upresnenie bude uvedené v pokynoch na zájazd).

Fotogaléria

PetraPetraPetraPetraAqabský zálivMovenpick hotel v AqabeMovenpick s plážou v AqabeVáš luxusný hotel v Jordánsku s bazénmi a plážou