Island a Modrá Lagúna - za krásami Islandu na 5 dní, slovenský sprievodca 399 Eur

Termíny na 5 dňové okruhy: 12.11.-16.11.2019 a 10.03.-14.03.2020, 07.04.-11.04.2020, 12.05.-16.05.2020 na 5 dní

Island a Modrá Lagúna - za krásami Islandu na 5 dní, slovenský sprievodca 399 Eur
posledné 3 poukazy!
Pôvodná hodnota:
Ušetríte:
Zľava:
Počet voľných miest:
Kúpené:
1000 €
601 €
60%
3
13x
zlava
2019-10-14 23:55:55
Island a Modrá Lagúna - letecký poznávací zájazd na 5 dní so slovenským sprievodcom za krásami Islandu - navštívime hlavné mesto ostrova Reykjavík, dymovú zátoku, nákupnú uličku a vydáme sa do národných parkov - očaria nás krásne vodopády a gejzíry - Island u nás za špeciálnu cenu -

Termíny

Podmienky uplatnenia poukazu

Termíny:

12.11.-16.11.2019
10.03.-14.03.2020
07.04.-11.04.2020
12.05.-16.05.2020

Cena zahŕňa:
- obojsmerné letenky na Island
- slovenského sprievodcu počas letu aj počas pobytu na Islande
- hotelové ubytovanie v hoteloch *** na Islande

Cena nezahŕňa:
- letiskové a servisné poplatky 299 Eur
- jednotlivé transfery: letisko-hotel aj presuny 25 Eur (počíta sa 2 x letiskový transfer a 2 x transfery na Islande)
- palivové príplatky: 30 Eur

Na mieste sa platia iba taxislužby na posun z hotela do centra mesta a vstupenka do Modrej Lagúny. Jeden posun taxíkom na osobu je približne 5-8 Eur na osobu a platí sa priamo sprievodcovi.

Voľné miesta nie je potrebné overovať telefonicky, stačí objednať on-line a platíte iba po písomnom potvrdení objednávky.

Poukaz je potrebný uhradiť ihneď po písomnom potvrdení voľných kapacít. Služby po uhradení poukazu sú nerefundovateľné!

Pri kúpe dovolenky zákazník platí iba sumu bez extra poplatkov. Napr. transfer alebo servisné poplatky 25 Eur sa uhrádzajú neskôr, až po obdržaní faktúry.

Popis

1. deň:

Odlet na Island prílet do Keflavíku. Transfer do Reykjavíku (v preklade „Dymová zátoka“), krátka prehliadka mesta: budova Perlanu postavená na rezervoároch s horúcou vodou, ponúkajúca panoramatický pohľad na mesto. Höfdi – miesto historického stretnutia prezidentov USA a Sovietskeho zväzu v roku 1986 a bezpochyby najznámejší monument mesta – futuristická budova kostola Halgrímskirkja. Nákupná ulička Laugarvegur, budova parlamentu, radnica, prístav a moderná budova filharmónie.

2. deň:
Zlatý trojuholník, alebo tri drahokamy Islandu: najstarší parlament sveta Thingvellir, trojstupňový vodopád Gulfoss a gejzír Strokkur. Najstarší národný park Islandu Thingvellir je unikátom tak z historického, ako aj geologického hľadiska – leží na tektonickom zlome eurázijskej a americkej pevninskej dosky a vy sa tak môžete ocitnúť „jednou nohou v Amerike a druhou v Európe.“ Pokračovanie k najznámejšiemu gejzíru sveta Geysiru, podľa ktorého sú pomenované všetky gejzíry sveta. Dnes však spoľahlivo funguje už len jeho sused Strokkur vyvrhujúci vodu do výšky 15-30 metrov približne každých 5-10 minút. Len kúsok od tejto termálnej oblasti sa nachádza monumentálny, dvojstupňový vodopád Gulfoss, nazývaný „zlatý“. Padá do hĺbky 32 metrov a za slnečných dní sa kvapky odrážajú v prekrásnej dúhe. Zastávka pri kráteri Kerid - miesto, kde účinkovala aj slávna Bjork.

3. deň:
Nádherná oblasť islandského juhozápadu plná povestných prírodných krás – cestou do malebnej dedinky Vík sa zastavíme pri vodopáde Seljalandsfoss, ktorý umožňuje návštevníkom prechod „poza“ svoj vodný závoj. Nasleduje vodopád Skogar, jeden z najvyšších na ostrove a návšteva Ľudového múzea Skógar s perfektným výkladom a vyobrazením islandskej histórie. Dedinka Vík leží neďaleko magickej pláže s čiernym pieskom a bazaltovými stĺpmi všetkých veľkostí a tvarov. Kúsok odtiaľ sa z mora vynárajú tajomné útvary skamenených trolov Reynisdrangar. Výhľad na útesy Dýrholaey - južnú bránu Islandu. Návrat do Reykjavíku so zastávkou pri splaze ľadovca Solheimjokull - zažite ostrov ohňa a ľadu na vlastnej koži!.

4. deň:
Voľný čas v Reykjavíku, možnosť FAKULTATÍVNYCH AKTIVÍT – dopoludnia pozorovanie veľrýb alebo jazda na svetoznámych islandských koníkoch, popoludní pre záujemncov výlet na Západné pobrežie do oblasti fjordov Hvallfhordur a Borgarfjordur. Trasa vedie mestečkami Borgarnes, Reykholt, najväčším európskym horúcim výverom Deildartunguhver a vodopádmi Hraunfossar a Barnafoss. Návrat okolo 20:00 a následný individuálny relax, či možnosť navštíviť známe miestne kúpele Laugardalslaug.

5. deň: Doobeda krátke voľno, okolo 10:00 odchádzame do Slávnej Modrej Lagúny! To, čo je Eifelovka pre Paríž či Disneyland pre Floridu, to je Blá Lónid pre Island. Top atrakcia uprostred čierneho lávového poľa, mliečno-modrá geotermálna voda s liečivým bahnom má ideálnych 38 °C. (vstupenku platí zákazník individuálne). Po relaxačnom a zdravom kúpeli odchod na letisko a skoro večer odlet domov. Prílet domov pred polnocou.

Fotogaléria